RSS

PrestaShop macerası sürüyor

Nisan 07

Presta Shop ‘un Stabil 2.2.5 sürümü aslında önemli bir sorun olmadan çalışıyor ancak nedense bazı kısımlarda küçük sorunlar vardı. Onları düzeltmek yerine son sağlam sürüm olan 2.2.4 e dönmeyi tercih ettik şimdilik.

Şu anki durum itibarıyle büyük ölçüde problemler giderildi gayet de güzel çalışıyor ama veri tabanını yedekleyip ikinci bir site kurmak nasıl olacak nasıl başarılacak bilemiyorum. En nihayetinde sıradaki problem bu işte..

PrestaShop’un veri tabanını aldığınız zaman site bilgilerine göre çıktı veriyor phpMyAdmin ve dolayısıyla yeni bir siteye atmaya kalkınca o veri tabanı uyum sağlamıyor ve dolayısıyla çalışmıyor. Farklılıkları ayarlamanın bir yolunu bulmak gerek ki bu sorun çözülebilsin.

BankWire (Havale) modülünde de E-Mail göndermede alanların eşlenmesinde problem vardı ben de e-maili kendim hazırlayıp yerleştirdim. Böylece o içerik sorunu da ortadan kalktı ama iki banka hesabı söz konusu olursa bu iş işe yaramayacaktır. Veri tabanı sorununa bağlı bir durum olduğundan çözümü de yeterince zor olacak bakalım bu sorunların üstesinden nasıl geleceğiz..

Şimdi işte bu veritabanı sorunlarını çözmek kaldı. bir sürüm tam olarak çözüme kavuşunca zaten diğer yeni sürümlerde sıkıntı olmayacaktır. Bu iş bitsin kesinlikle burada detaylı bir açıklama yazacağım.

Share
 

Posted by on 07/04/2010 in plug-in, PrestaShop, wordpress

PrestaShop macerası sürüyor için yorumlar kapalı

Tags: , , , , , , , , , ,

Comments are closed.